Members

En

The Academy is a society of outstanding scientists, artists and business leaders. Members of the Academy are appointed for life and join one of four Classes: Natural Sciences, Humanities, Arts and Technical Sciences. The members of the Academy frequently meet in the Palace of the Academies and discuss current developments in society from an interdisciplinary perspective. The Academy maintains ties with renowned experts who are elected as foreign members. It is not possible to apply for membership of the Academy. New members are elected after nomination by three patrons within the Academy.

Ann Caluwaerts
Class of Technical Sciences
Membership: Member
Since: 2020
Discipline: Electrical technology
Informatie en communicatie
Affiliation: Verbonden aan de Vrije Universiteit Brussel
Verbonden aan Thomas More Antwerpen (Thomas More)
Verbonden aan Telenet
Summary:

Ann is lid van het Telenet executive team en is verantwoordelijk voor Corporate Affairs, Brand, Human Resources, Digital workplace, Communicatie, Regelgeving en de Juridische dienst. Daarnaast geeft ze regelmatig lezingen over mens & technologie en het belang van diversiteit en meer meisjes in STEM. Ze is ook lid van de RvB van Imec en VOKA en geeft regelmatig gast colleges aan de VUB en Thomas More.

Activity:

VOKA: lid van de RvB (2015 -lopend)
IMEC: lid van de RvB (2016 -lopend)
Fellow VUB (Solvay) 2019

Training:

Burgerlijk Ingenieur Elektronica (1990), KUL ; Telecommunications Strategy and Marketing (2002), INSEAD; Advanced Finance for Executives (2003), LBS; Negotiation Strategies (2013), Colombia University NY; Board & Director Effectiveness (2016), Guberna, Executive Program Singularity University (2020)

Ann Caluwaerts
Technical Sciences
Electrical technology, Informatie en communicatie
Bea Cantillon
Class of the Humanities
Membership: Member
Since: 2003
Title: Prof. dr.
Honorary title: barones
Discipline: Social sciences
Affiliation: Verbonden aan het Departement Sociologie (UAntwerpen)
Voorzitter van 11.11.11 - Koepel van de Vlaamse Noord-Zuidbeweging
Summary:
Actief in het domein van de sociale zekerheid en de architectuur van de welvaartsstaat.
Activity:
Assistent (1989-1992), docent (1992-1995), deeltijds hoofddocent (1995-1998), hoogleraar (1998-2000), gewoon hoogleraar (2001) UA; deeltijds hoofddocent KUBrussel (1991-1996); directeur Centrum voor Sociaal Beleid UFSIA (1991); senator (1995-1999).
Training:
Dr. Politieke en Sociale Wetenschappen (1989) UA.
Awards:
P.W. Segersprijs (1990).
Chairs:
Francquileerstoel KUBrussel (2004).
Membership:
Voorzitter Foundation for International Studies on Social Security, Wetenschappelijk comité van de International Social Security Association, Commissie Cantillon Expertise i.o.v. minister van Sociale Zaken F. Vandenbroucke, beheerscomité Rijks­dienst voor Kinderbijslag voor Werknemers; lid Europees Instituut voor Sociale Zekerheid, wetenschappelijke raad van het Centrum voor Bevolkings- en Gezins­studies, Sociaal-Economische Raad Van Vlaanderen.
Bea Cantillon
Humanities
Social sciences
Reinhart Ceulemans
Class of Natural Sciences
Membership: Member
Since: 2009
Title: Prof.
Discipline: Biology
Plant and crop sciences
Affiliation: Verbonden aan het Department of Biology (UAntwerpen)
Summary:

Ecologie; planten- en vegetatie-ecologie; global change; bio-energie; biogeochemische cycli; broeikasgassen; atmosfeer-biosfeer fluxen.

 

Activity:

Gewoon hoogleraar; directeur Onderzoeksexcellentiecentrum Planten- en Vegetatie-ecologie (1999); vice-voorzitter (2001), voorzitter (2004) departement Biologie; vice-decaan (2006) faculteit wetenschappen UA; gastprofessor Universiteit Washington (Seattle, USA), Universite de Paris-XI (Orsay, France), Universiteit

 

Training:

Dr. Wetenschappen, Biologie (1980); Postgraduaat Terrestrische Ecologie (1984); Hoger Aggregaat (1990) UIA.

 

Awards:
Scientific Achievement Award (1990) International Union of Forestry Research Organisations; International Biographical Centre Lifetime Achievement Award (2001, UK); Man of the Year Award (2001) American Biographical Institute (VS), Francqui­leerstoel (2006-2007) UCL; Corresponding Member Slovenian Academy of Sciences and Arts (Slovenia); Doctor Honoris Causa Mendel University of Brno (Tsjechie, 2010); Doctor Honoris Causa (Universite d' Orléans, France; 2012).
Honorary titles:
Doctor Honoris Causa Mendel University of Brno (Tsjechie) Doctor Honoris Cause Universite d'Orleans (France) Corresponding Member Slovenian Academy of Sciences and Arts (Slovenia)
Chairs:
Fulbright-Hays Grantee (1987-1988) University of Washington (VS), Advanced Research Grant (2009-2013) Europese Onder­zoeksraad, Methusalem-financiering (2007-2014) voor Vlaamse toponderzoekers.
Membership:
Voorzitter (2008) Life, Earth and Environmental Sciences permanent comité European Science Foundation; wetenschappelijk adviseur International Foundation for Science, Zweden; lid Nationaal Comité SCOPE-IGBP, Federale Raad voor Duurzame Ontwikkeling en voorzitter van de werkgroep biodiversiteit hiervan, raad van bestuur Canadian Carbon Program.
Reinhart Ceulemans
Natural Sciences
Biology, Plant and crop sciences
Laurens Cherchye
Class of the Humanities
Membership: Member
Since: 2020
Discipline: Economics
Affiliation: Verbonden aan de Faculteit Economie en Bedrijfswetenschappen (KU Leuven)
Laurens Cherchye
Humanities
Economics
Willy Clarysse
Class of the Humanities
Membership: Member
Since: 1998
Title: Em. prof.
Discipline: Antiquity (until 500)
Affiliation: Lid van de onderzoeksgroep Oudheid van de Faculteit Letteren (KU Leuven)
Summary:
Papyroloog, demotisant en koptoloog, onderzoek aangaande de multiculturele maatschappij van laat-Faraonisch, Grieks-Romeins en Byzantijns Egypte.
Activity:
Buitengewoon docent (1979-1993), buitengewoon hoogleraar (1993), gewoon hoogleraar (2002), vice-decaan onderzoek Letteren (2004-07) KU Leuven; onderzoeksleider (1991-1995), onderzoeksdirecteur (1995) NFWO; gewoon hoogleraar (1997-2012); emeritus (2012)
Training:
Lic. Oriëntalistiek (1971), dr. Klassieke Filologie (1974) KU Leuven.
Awards:
Laureaat KAWLSK (1977), prijs der Alumni van de Universitaire Stichting (1982), prix Saintour Parijs (1996).
Honorary titles:
Commandeur in de Leopoldsorde.
Discipline:
klassieke studies
Chairs:
Francquileerstoel VUB (1997), distinguished lecturer at the Center for the Tebtunis Papyri Berkeley (2004).
Willy Clarysse
Humanities
Antiquity (until 500)
Stijn Coninx
Class of the Arts
Membership: Member
Since: 2004
Honorary title: baron
Discipline: Film
Summary:
Regisseur van langspeelfilms o.a. Hector, Koko Flanel, Daens, Licht, Verder dan de maan; kortfilms, televisieprogrammas en theaterproducties.
Activity:
Hoogleraar (1993), artistiek directeur (1993-1995) RITS; docent (1993) INSAS Brussel.
Training:
RITS, Filmacademie Brussel (1980).
Awards:
Talrijke bekroningen waaronder een nominatie voor de Academy Award Oscars in de categorie Best Foreign Language Film voor de film Daens.
Membership:
Lid Academy of Motion Pictures Arts and Sciences, European Film Academy, raad van bestuur SABAM; voorzitter Vlaams Filminstituut; ondervoorzitter Koninklijk Belgisch Filmarchief en Filmmuseum te Brussel.
Stijn Coninx
Arts
Film
August Coomans
Class of Natural Sciences
Membership: Honorary Member
Since: 1978
Discipline: Evolution
Summary:
Dierkundige, specialist in de morfologie en systematiek van invertebraten, in het bijzonder in de nematologie.
Activity:
Gewoon hoogleraar (1972), emeritus (2001) UGent; directeur-diensthoofd Laboratorium Morfologie en Systematiek der Dieren en Museum voor Dierkunde.
Training:
Dr. Dierkunde (1963).
Awards:
Laureaat reisbeurzenwedstrijd (1963), Medaille van Verdienste stad Gent.
Honorary titles:
Commandeur in de Leopoldsorde, commandeur in de Kroonorde; grootofficier in de Leopoldsorde; Burgerlijke Medaille 1ste klasse; Burgerlijk Kruis 1ste klasse.
Membership:
Fellow en Honorary Member American Society of Nematologists; fellow en voorzitter (1992-96) European Society of Nematologists; ondervoorzitter Koninklijk Natuurwetenschappelijk Genootschap Dodonaea; gewezen ondervoorzitter en voorzitter van de Belgische Dierkundige Vereniging; gewezen lid Life and Environmental Sciences Committee, European Science Foundation.
August Coomans
Natural Sciences
Evolution
Honorary Member
Thomas Coomans de Brachène
Class of the Arts
Membership: Member
Since: 2011
Title: Prof. dr.
Discipline: Civil engineering
History of Architecture
Affiliation: Verbonden aan het Departement Architectuur (KU Leuven)
Summary:

architectuurhistoricus, bouwhistoricus, monumentenzorger

 

Activity:
Gewoon hoogleraar KU Leuven, Departement Architectuur, en Raymond Lemaire International Centre for Conservation
Training:
PhD kunstwetenschappen en archeologie
Awards:
Laureaat van de Belgische Stichting Roeping / Vocatio, 1992
Thomas Coomans de Brachène
Arts
Civil engineering, History of Architecture
Roland Coryn
Class of the Arts
Membership: Honorary Member
Since: 1993
Discipline: Music
Composition
Summary:
Werkzaam als altviolist, dirigent maar vooral als componist van koor-, kamer- en orkestmuziek.
Activity:
Leraar viool-altviool en piano Muziekacademies te Harelbeke en Izegem (1957-77); Muziekconservatorium Oostende; (1977-79), directeur Stedelijke Muziekacademie P. Benoit Harelbeke (1979-96); directeur. leraar a.i. kamermuziek (1973-74), harmonie (1974-76), contrapunt en fuga (1977-79), leraar dirigent Nieuw Conservatoriumensemble Gent (tot 1993).Docent compositie (1979-96) Koninklijk Muziekconservatorium Gent
Awards:
Laureaat Tenutowedstrijd (1973), Jef Van Hoofprijs (1974), beurs ministerie voor Nederlandse Cultuur (1979), Koopalprijs voor kamermuziekwerk (1986), Visser-Neerlandiaprijs (1999).
Honorary titles:

Grootofficier in de Leopoldsorde.

 

Roland Coryn
Arts
Music, Composition
Honorary Member
Herman Cousy
Class of the Humanities
Membership: Member
Since: 2002
Discipline: Law
Affiliation: Verbonden aan de Faculteit Rechtsgeleerdheid (KU Leuven)
Summary:
Rechtsgeleerde in het gebied van het verzekeringsrecht (privaatrecht en regulering), het handelsrecht (voornamelijk het insolventierecht) en het recht van de overmatige daad.
Activity:
Docent (1976), gewoon hoogleraar (1982) KU Leuven; directeur Centrum Verzekeringswetenschap (CRIS); assessor Afdeling Wetgeving Raad van State; lid Raad van Toezicht CBFA; ereadvocaat.
Training:
Dr. Rechten (1969), lic. Notariaat (1969), kand. Economische Wetenschappen, Master of Comparative Law (1970) universiteit Chicago, dr. Rechtsgeleerdheid (1975).
Discipline:
recht
Membership:
Lid Conseil de Présidence AIDA, European Institute of Insurance Law (Stockholm), Academia Europea, Académie Internationale de Droit Comparé; erelid Vereniging voor Verzekeringsjuristen.
Herman Cousy
Humanities
Law
Annie Cuyt
Class of Natural Sciences
Membership: Member
Since: 2013
Title: Prof. dr.
Discipline: Exact sciences
Applied mathematics
Affiliation: Verbonden aan het Department of Mathematics and Computer Science (UAntwerpen)
Summary:
Kandidaat - Licenciaat - Doctoraat - Aggregaat Hoger Onderwijs Wiskunde
Activity:

Lifetime member van AMS (American Mathematical Society), SIAM (Society for Industrial and Applied Mathematics), ACM (Association for Computing Machinery)

Training:
Universiteit Antwerpen
Discipline:
Wiskundige, Universiteit Antwerpen
Annie Cuyt
Natural Sciences
Exact sciences, Applied mathematics
Rafaël D'Haene
Class of the Arts
Membership: Member
Since: 1993
Discipline: Music
Composition
Summary:
Componist van vaak en door gereputeerde uitvoerders gespeeld werk, een traditioneel schoonheids­ideaal in Beethoveniaanse traditie nastrevend.
Activity:
Docent geschreven harmonie, contrapunt, fuga (1972) Koninklijk Muziekconservatorium Brussel; muziekanalyse, compositie (1985) Muziekkapel Koningin Elisabeth.
Training:
Studies Stedelijk Muziekconservatorium Kortrijk, Koninklijk Muziekconservatorium Brussel, École normale de Musique (1968) Parijs, Muziekkapel Koningin Elisabeth (1969-71) Argenteuil.
Awards:
Buffin de Chosalprijs (1967), compositieprijs van de provincie West-Vlaanderen voor instrumentale muziek (1969), Tenutoprijs (1972), 1ste laureaat van de Oscar Esplawedstrijd (1972), Lili Boulangerprijs (1977), Eugène Baieprijs (1980), Koopal­prijs (1981), Gebroeders Darcheprijs (1985), SABAM-prijs (1989).
Rafaël D'Haene
Arts
Music, Composition
Leen d'Haenens
Class of the Humanities
Membership: Member
Since: 2023
Title: Prof.
Discipline: Communications
Affiliation: Verbonden aan de Faculteit Sociale Wetenschappen (KU Leuven)
Leen d'Haenens
Humanities
Communications
William D'haeseleer
Class of Technical Sciences
Membership: Member
Since: 2006
Discipline: Energy technology
Affiliation: Verbonden aan het Departement Werktuigkunde (KU Leuven)
Summary:
Energiebeheer & rationeel energiegebruik, kernenergie, nieuwe energietechnieken, energiesystemen, energie & milieu en energiebeleid, nucleair technisch ingenieur bij Tractebel (1994-1996).
Activity:
Deeltijds hoofddocent (1989), gewoon hoogleraar (1996), hoofd van de afdeling Toegepaste Mechanica en Energieconversie KU Leuven.
Training:
Burgerlijk werktuigkundig-elektrotechnisch ingenieur (1980), burgerlijk ir. Kernwetenschappen (1982) KU Leuven; MSc. Electrical Engineering (1983), Ph.D. Electrical Engineering (1983) universiteit Wisconsin, Madison.
Chairs:
Fulbright Grantee (1982-83); Euratom Fellow (1988-1990).
Membership:
Voorzitter European Energy Institute, Commissie ENERGY 2030, afdeling Energie van de KVIV, raad van bestuur Cogen-Vlaanderen; lid Belgische AMPERE Commissie, Adviescomité Energie van de Europese Commissie; president Belgian Nuclear higher Education Network (BNEN).
William D'haeseleer
Technical Sciences
Energy technology
Lieven Danneels
Class of Technical Sciences
Membership: Member
Since: 2023
Affiliation:
Voorzitter van de Vlaamse Adviesraad voor Innoveren en Ondernemen
Lieven Danneels
Technical Sciences
Veerle Darras
Class of Natural Sciences
Membership: Member
Since: 2014
Discipline: Biology
Affiliation: Verbonden aan de Research group of comparative endocrinology
Activity:
gewoon hoogleraar dierenfysiologie, endocrinologie
Training:
Veerle Darras
Natural Sciences
Biology
Kristin Davidse
Class of the Humanities
Membership: Member
Since: 2013
Title: Prof. dr.
Discipline: Linguistics
Affiliation: Verbonden aan de Faculteit Letteren (KU Leuven)
Summary:
Engelse taalkundige
Training:
Katholieke Universiteit Leuven
Discipline:
engelse taalkunde
Kristin Davidse
Humanities
Linguistics
Nele De Belie
Class of Technical Sciences
Membership: Member
Since: 2022
Title: Prof. dr. ir.
Discipline: Agricultural history
Affiliation: Verbonden aan de Vakgroep Bouwkundige Constructies en Bouwmaterialen (UGent)
Summary:
Specialist op vlak van duurzaamheid van cementgebonden materialen. Bijzondere aandachtsgebieden: alternatieve bindmiddelen, hydratatiemechanismen, microstructuur, duurzaamheid in agressieve milieus, versnelde aantastingsproeven, milieu-impact, levenscyclusanalyse, recyclage en circulaire economie, zelfhelend beton, zelfreinigend beton, biodegradatie, microbiële carbonaatprecipitatie, fotokatalyse.
Activity:
Lid Directieraad / Managementcomité van het Instituut voor Landbouw en Visserij Onderzoek (ILVO) (2004-2009). Bestuurder Strategisch Initiatief Materialen in Vlaanderen (SIM) (2009-heden). Expert (2010-2011), cluster voorzitter (2011-2015), voorzitter (2018-2021) van het Technical Activities Committee (TAC) van RILEM (International Union of Laboratories and Experts in Construction Materials, Systems and Structures). Vicepresident RILEM (2021-heden). Voorzitter RILEM technisch comité TC 281-CCC - Carbonation of concrete with supplementary cementitious materials (2018-heden). Lid Beslissingscomité bij het Hermesfonds (VLAIO) (2015-heden, alternerend). Lid strategische adviesraad VITO (2018-heden). Bestuurder Belgische Betongroepering (BBG VZW) (2018-heden). Raadgever Wetenschap en innovatie van de Vlaamse Minister van Economie, Ondernemen, Wetenschap en Innovatie en Buitenlandse Handel (2005-2009).
Training:
Dr. Toegepaste Biologische Wetenschappen (1997) UGent; postdoctoraal onderzoeker FWO, KULeuven (1997-2000); docent UGent (2000); hoofddocent (2008); hoogleraar (2010); gewoon hoogleraar (2018); Directeur Laboratorium Magnel – Vandepitte voor bouwkundige constructies en bouwmaterialen (2018).
Awards:
Verscheidene studieprijzen en best paper awards incl. e.g. Armand Blanc Prize (2000),  BBSRC Young Engineer Reward (2000); RILEM Robert L’Hermite medallist 2010; RILEM fellow (2015)
Nele De Belie
Technical Sciences
Agricultural history
Werner De Bondt
Class of the Arts
Membership: Member
Since: 2003
Discipline: Architectuur
Interior design
Affiliation: Verbonden aan BVBA Atelier De Bondt
Summary:
Architect, theaterbouwer, publicist, interieurontwerper. Kenmerkend voor zijn werken is de formele zuiverheid en een boeiende inwendige ruimtestructuur, o.m. verbouw en nieuwbouw van het muziektheater Ancienne Belgique te Brussel (1979-1996), bouw Cultureel Centrum t Blikveld te Bonheiden.
Activity:
stage bij Marc Dessauvage (1966-1969). Ontwerper en docent Studio Herman Teirlinck (1970-1986); hoofd afdeling Theatervormgeving Jan van Eyck Academie Maastricht; zelfstandig architect (1970) Antwerpen.
Training:
Opleiding architectuur (1966) NHIBS
Awards:
Prijs Vlaamse Gemeenschap (1990), deelname Quadriënnale Praag (1979, 1983, 1987), 1ste prijs architectuurwedstrijd Bloso-domein Hofstade, 2de laureaat architectuurwedstrijd nieuw gerechtsgebouw Antwerpen.
Werner De Bondt
Arts
Architectuur, Interior design
Paul De Bruycker
Class of Technical Sciences
Membership: Member
Since: 2012
Discipline: Technical sciences
Chemical engineering techniques
Affiliation: CEO van Indaver NV
Summary:
CEO INDAVER NV. Expert in afvalwetgeving en afvalbeheer met bijzondere aandacht voor het uitbaten van gespecialiseerde afvalverwerkingsinstallaties en het beheren van intelligente beheerssystemen.
Discipline:
CEO INDAVER NV
Membership:
Vice president CEWEP, Voorzitter Council for Strategic Advice FBW UGent, Vice president Haz waste working group ISWA, lid KVIV,...
Paul De Bruycker
Technical Sciences
Technical sciences, Chemical engineering techniques